Jak pielęgnować twarz? Domowa maseczka pod oczy i krem na zmarszczki

Jeżeli chcemy dobrze zadbać o skórę, to musimy podejść do sprawy kompleksowo. Stosowanie kremów oraz innych kosmetyków to ważne elementy codziennej pielęgnacji, ale nie jedyne. Na stan naszej cery wpływa wiele czynników, o których istnieniu musimy sobie zdawać sprawę. Dzięki temu zapobiegniemy powstawaniu zmarszczek oraz spłycimy te, już istniejące.

Podstawą jest dokładnie oczyszczanie twarzy, które z kolei zaczyna się od zmycia makijażu. Niezmywanie makijażu lub niedokładne wykonywanie tej czynności to jeden z głównych grzechów, który powoduje szybkie starzenie się skóry. Po całym, intensywnym dniu musimy pozbyć się nałożonych rano kosmetyków oraz innych zanieczyszczeń. Niedokładnie oczyszczona skóra nie tylko nie przyjmie nałożonego później kremu. Nieoczyszczona cera nie będzie w stanie się zregenerować, pozbyć się toksyn. Będzie poszarzała, zmęczona, pomarszczona, pojawią się przebarwienia.

Jak nakładać krem na zmarszczki?

Oczyszczanie należy zacząć od demakijażu. W tym celu najlepiej użyć płynu micelarnego, mleczka lub olejku. To kwestia preferencji, rodzaju używanych kosmetyków oraz rodzaju cery. Jeżeli używamy wodoodpornego tuszu do rzęs, najprawdopodobniej konieczne będzie użycie olejku lub płynu dwufazowego. Choć skóra wydaje się czysta, wciąż obecne są na niej pozostałości kosmetyków oraz zanieczyszczeń. Dlatego następnym krokiem jest umycie buzi wodą oraz preparatem takim jak specjalny żel do mycia twarzy, czy pianka. Twarz osuszamy delikatnie, przykładając do niej ręcznik. Mocne pocieranie podrażni i rozciągnie skórę, co z kolei przyśpieszy pojawienie się zmarszczek. Na tak przygotowaną twarz wystarczy już tylko nałożyć krem na zmarszczki Richevon.

maseczka-z-ogorkaWrażliwe okolice oczu wymagają specjalnej pielęgnacji. Krem, którego używamy na resztę twarzy, raczej się nie sprawdzi. Tutaj skóra jest cienka, a do tego łatwo o kontakt kosmetyku z oczami. Dlatego też kremy pod oczy powinny być delikatniejsze. Poszczególne właściwości to kwestia tego, w jakim stanie jest skóra. Około 25. roku życia, należy zacząć od kremów, które głęboko nawilżają. Jeżeli mamy problem z opuchlizną pod oczami, czy też sińcami, warto szukać preparatów, które zwalczą te problemy. Wraz z upływem czasu, lepiej sięgać bo mocniejsze kosmetyki – nie tylko głęboko nawilżające, ale także regenerujące i napinające.

Domowa maseczka pod oczy na zmarszczki

Codzienną pielęgnację warto uzupełnić o specjalne metody – np. domową maseczkę. To jednoskładnikowy kosmetyk z czystego olejku, np. arganowego, kokosowego lub rycynowego. Wystarczy wklepać wybrany olejek w okolice oczu i zmyć wodą po co najmniej 20 minutach. Olejek można pozostawić na skórze na całą noc. Dla widocznego efektu, taką maseczkę stosować należy co najmniej raz w tygodniu. Olej kokosowy zawiera antyoksydanty, które opóźniają pojawienie się zmarszczek. Z kolei olejek arganowy zawiera kwasy tłuszczowe, które niwelują działanie wolnych rodników. Ponadto dostarcza witamin C i E. Przepisy na domowe maseczki znajdziesz na krokdozdrowia.com

Pielęgnując skórę twarzy, a w szczególności okolic oczu, należy pamiętać o kilku prostych zasadach. Podstawę stanowi porządne, codzienne oczyszczanie twarzy oraz odpowiednio dobrana pielęgnacja. Na stan skóry negatywnie wpływają także takie czynniki, jak nadmierna ekspozycja na słońce, stres oraz spanie na brzuchu. Pocieranie twarzą o poduszką naciągnie skórę, podrażni ją i przyśpieszy wiotczenie. Unikając czynników ryzyka oraz codziennie pielęgnując cerę, sięgnąć można po dodatkowa pomoc, jaką są domowe maseczki na zmarszczki okolic oczu.