Lifting twarzy bez chirurga – twarz bez zmarszczek

Jeżeli nie jesteś zadowolona ze stanu skóry, z jej jędrności i gładkości, to rozwiązaniem niekoniecznie muszą być inwazyjne zabiegi. Alternatywę może stanowić domowy lifting bez chirurga, który zadba o świeżą, promienną twarz bez zmarszczek. Sposobów na takie domowe ujędrnienie jest wiele, oto kilka z nich.

Najprostszą metodą na twarz bez zmarszczek i lifting bez chirurga jest utrzymywanie prawidłowego poziomu nawilżenia. I nie chodzi tu wyłącznie o stosowanie kremów nawilżających, bo choć codzienna pielęgnacja skóry jest ważna, to podstawę stanowi picie dużej ilości wody! Odpowiednio nawodniona skóra będzie bardziej napięta, a zmarszczki będą się wydawać płytsze. Skalę tego zjawiska możemy obserwować, chociażby na przykładzie owoców – suszone stają się pomarszczone. Tak samo dzieje się z cerą. Jeżeli nie dbamy o regularne picie wody, to stopniowo skóra będzie tracić napięcie, a zmarszczki pojawią się o wiele szybciej.

Woda to podstawowy sposób na twarz bez zmarszczek, czyli lifting bez chirurga!

Skoro pielęgnacja skóry odpowiednimi kremami została już wywołana do tablicy, to warto rozwinąć temat kosmetyków, które pomogą utrzymać twarz bez zmarszczek. Tak, jak istotne jest picie odpowiedniej ilości wody, tak też ważnym krokiem jest utrzymywanie prawidłowego poziomu nawilżenia od zewnątrz. W tym celu należy rano i wieczorem, po oczyszczeniu skóry, aplikować głęboko nawilżające preparaty (np. krem Richevon). Doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji będą też maseczki zawierające w składzie np. białą glinkę. To wielozadaniowy składnik, który odżywia cerę, uzupełnia poziom minerałów, przyśpiesza regenerację, nie wysusza i napina skórę. Dzięki temu biała glinka stanowi naturalny, bardzo skuteczny sposób na lifting bez chirurga. Dostaniemy ją w każdym sklepie z naturalnymi kosmetykami oraz w aptekach. Wystarczy dodać do niej kilka kropli olejku i domowa maseczka na zmarszczki gotowa. Olejek dodatkowo nawilży skórę i wzmocni działanie glinki. Wystarczy nakładać ją 1 – 2 razy w tygodniu na 20 minut, aby cera odzyskała jędrność i blask.

cera-wodaTajną broń stanowi gimnastyka twarzy. Pod jej skórą skrywa się około 50 mięśni. Skoro poprzez sport, dbamy o pozostałe części ciała, to dlaczego nie dotyczy to twarzy? Wystarczy już kilka minut dziennie, aby utrzymać młody wygląd. Ćwiczenia są proste i wykonywać je można w dowolnym momencie – po wieczornym nałożeniu kremów, w trakcie dnia, przed komputerem, telewizorem, czy podczas zabawy z dzieckiem. W zależności od potrzeb można wykonywać tylko wybrane ćwiczenia. Pierwszy zestaw pomoże wzmocnić mięśnie okolic oczu. To propozycja nie tylko dla tych, którzy chcą pozbyć się kurzych łapek, ale także dla tych których oczy szybko się męczą (np. praca przy komputerze). Przez minutę wywracaj oczami – najpierw w dół i górę, potem w lewo i prawo, a na koniec kręć kółeczka. Następnie, przez minutę, dotykaj palcami wskazującymi nasady brwi i próbuj je mocno unieść. Przez kolejną minutę, opierając się napięciu palców, spróbuj mocno zmarszczyć brwi. Te dwa proste ćwiczenia nie tylko wzmocnią mięśnie okolic oczu, ale także czoła.

Coraz popularniejszy staje się lifting podbródka oraz szyi. Naszym gimnastycznym sposobem na lifting bez chirurga dla tego obszaru twarzy jest jedno, bardzo proste ćwiczenie. Dotknij dłońmi dekoltu w miejscu, gdzie zaczyna się szyja. Następnie delikatnie odchylaj głowę w tył i przód, a potem na boki. Na koniec, powoli kręć głową kółka. Pod palcami będziesz czuć napięcie, ale nie powinno ono powodować bólu. Ten zestaw powinien zająć 2 – 3 minuty. W połączeniu z codziennym stosowaniem preparatów nawilżających, będzie stanowił prosty sposób na zachowanie jędrności skóry szyi i podbródka.

Wystarczy zastosowanie się do kilku prostych rad i sposobów, aby poza gabinetem lekarskim zapewnić sobie twarz bez zmarszczek. To proste sposoby, o których należy pamiętać każdego dnia. To właśnie regularność i sumienność stanowi o ich skuteczności jako sposobów na lifting bez chirurga.