Zmień wygląd swojej twarzy – usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym!

Kwas hialuronowy produkowany jest naturalnie w łącznych tkankach skórnych. To mukopolisacharyd, związek, który łączy się z włóknami kolagenu i elastyny. Wiąże przy tym cząsteczki wody (jedna cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże aż 250 cząsteczek wody), dzięki czemu nawilża skórę i wpływa na jej gładkość oraz idealne napięcie.

Niestety, ludzki organizm starzeje się w naturalnym procesie wraz z wiekiem. Upływający czas powoduje też malejącą produkcję kwasu hialuronowego. To dlatego skóra staje się przesuszona i wiotka, brak jej sprężystości. Przy nienależytej pielęgnacji zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Udowodniono, że proces starzenia się skóry rozpoczyna się około 20 roku życia. Pierwsze trwałe wgłębienia są zaś widoczne po 30 urodzinach.

Kiedy odkryto właściwości kwasu hialuronowego, w pierwszej kolejności zaczęto wykorzystywać go w medycynie. Pomagał leczyć schorzenia okulistyczne i ortopedyczne. Dzisiaj coraz częściej doceniany jest w kosmetologii. Kwas hialuronowy nie wywołuje podrażnienia ani alergii, jego stosowanie nie wiąże się z jakimikolwiek niepożądanymi skutkami ubocznymi. Można używać go na różne sposoby, a ogromną zaletą tej substancji jest fakt, że jest w pełni naturalna i bezpieczna dla skóry.

Zobacz również jak działa nanotechnologia na zmarszczki!

Kwas hialuronowy w kosmetykach

przed-i-poKwas hialuronowy wykorzystywany jest głównie w celu niwelowania zmarszczek i nawilżenia skóry twarzy. W salonach kosmetycznych, a nawet na sklepowych półkach w drogerii, znaleźć można szereg preparatów odżywczych, które w swoim składzie zawierają tę substancję. Kosmetyki z kwasem hialuronowym zaleca się już w profilaktyce przeciwzmarszczkowej – idealne będą kremy i toniki do codziennego stosowania. Dla cery dojrzałej dedykowany jest natomiast samodzielny kwas hialuronowy, który można traktować jak intensywne serum oraz maseczki przeciwzmarszczkowe z tą substancją (świetnie wiąże się na przykład z glinką). Co ważne, kosmetyki pielęgnacyjne i odżywcze pozwolą opóźnić procesy starzenia się skóry i złagodzą powstałe już zmarszczki, ale nigdy nie usuną ich całkowicie. Aby uzyskać efekt młodej, nieskazitelnie gładkiej skóry twarzy, dużo lepiej jest skorzystać z bezpiecznych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Przy wykorzystaniu zabiegów medycyny estetycznej to jedne z najczęściej wykonywanych w gabinetach dermatologicznych. Substancja ta pełni wtedy rolę wypełniacza bruzd. Wstrzykiwanie preparatów na bazie kwasu hialuronowego stosuje się w celu usuwania zmarszczek powstałych w procesie starzenia się organizmu. Idealnie likwiduje on zmarszczki na czole, bruzdy nosowo wargowe czy zmarszczki w kącikach ust. Zabieg wypełniający trwa kilka minut. W miejsce powstałych wgłębień wstrzykuje się odżywczy preparat. Ostateczne efekty widoczne są dopiero po kilku tygodniach, kiedy substancje pobudzą komórki tkanki skórnej do naturalnej regeneracji. Kwas hialuronowy wypełnia zmarszczki czasowo, efekty są trwałe przez 4-7 miesięcy. Po tym czasie zabieg można bezpiecznie powtórzyć.